رویه های بازرگرداندن کالا

همه تلاش ما در تراکت این است که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست شما برسد، با این وجود ممکن است پس از خرید، به هر دلیلی تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. ما این امکان را برای شما در نظر گرفته ایم که با آسودگی خاطر، در مدت 7 روز بعد از دریافت کالا، برا بازگرداندن آن اقدام کنید.

همه ی کالاهای بازگشتی در شرایط اولیه، همراه جعبه ی محصول و برچسب تراکت روی جعبه باشد و شماره سفارش یا شماره درخواست مرجوعی ارائه شود.

جعبه اصلی کالا و اقلام همراه آن در شرایط اولیه تحویل داده شده و بدون آسیب دیدگی و پارگی باشد و نوشته و برچسب اضافی روی آن نباشد.

همه محصولات حساسیت محور و محصولاتی که حساسیت بهداشتی دارند (مانند لوازم آرایشی بهداشتی، خوراکی ها و لباس زیر)، در صورت بازشدن پلمپ کالا امکان بازگشت ندارند.

کالاهای نیازمند نصب (مانند یخچال، کولر و …) بایستی توسط نمایندگی مجاز، نصب و راه اندازی شود در غیر این صورت از شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش تراکت خارج می شود.

در صورت استفاده از کد تخفیف در زمان خرید، از منظر قانونی کد تخفیف مورد نظر مجددا قابل استفاده نخواهد بود و در صورت بازگشت کالا، تنها اصل پول پرداختی برای کالا بازگردانده خواهد شد.

کفش و پوشاک در وضعیت اولیه و نو باشد. هیچگونه آثار استفاده (مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن) وجود نداشته باشند و تگِ برند، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

کالا را چطور ارسال کنید؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش از طریق گفتگوی آنلاین موجود در سایت ارتباط برقرار کنید.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش تراکت جداً، خودداری کنید.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

– در صورتی که سفارش شما شامل اقلام هدیه باشد و قصد مرجوع کردن کل سفارش را دارید، حتما باید هدیه نیز همراه سفارش عودت داده شود. در غیر این صورت مبلغ هزینه ارسال از سفارش کسر و مابقی مبلغ به شما عودت داده خواهد شد.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
– درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و در گفتگوی آنلاین سایت برای ما ارسال نمایید.
– اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، اپل آی دی (id)یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان تراکت امکان تست آن را داشته باشند.

 در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز پس کرایه اقدام کنید .در صورتی که برخی از شهرها پست پیشتاز پس کرایه را نمی پذیرند، تصویر رسید پستی را برای ما از طریق گفتگوی آنلاین ارسال کنید.

اگر ساکن تهران هستید، برای مرجوع کردن کالای خود می توانید به دو شیوه زیر اقدام کنید.

– جهت تحویل کالای خود از طریق مامورین جمع آوری تراکت از طریق گفتگوی آنلاین با کارشناسان تراکت هماهنگی های لازم را انجام دهید.


– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.


– جهت ارسال بسته آدرس پستی را از طریق گفتگوی زنده از کارشناسان تراکت دریافت نمایید و بسته را به آدرس اعلام شده ارسال نمایید.

هزینه بازگشت چطور محاسبه خواهد شد؟

در صورت ثبت درخواست مرجوعی کالا، طبق روش مرجوع (تاکسی اینترنتی، پیک موتوری، شرکت های حمل و نقل و …) محاسبه خواهد شد.

هنگام ثبت درخواست مرجوعی هزینه ی بازگشت را می توانید از طریق هماهنگی با کارشناسان تراکت و انتخاب نوع مرجوع در گفتگوی آنلاین جویا شوید و بعد از بازگشت و پذیرش کالا این مورد از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

در صورتی که هزینه ی بازگشت به سفارش شما تعلق گرفته باشد هزینه ی بازگشت از مبلغ مرجوعی کسر و باقی مانده ی مبلغ به حسابتان واریز خواهد شد.

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش تراکت برسد، هزینه‌های ارسال به عهده تراکت است.
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، تصویر رسید را از طریق گفتگوی انلاین سایت برای کارشناسان تراکت ارسال فرمایید.

 

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به شما اطلاع دهم؟
از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:
–  از طریق گفتگوی آنلاین سایت با کارشناسان خدمات پس از فروش تراکت هماهنگی های لازم را انجام دهید.

–  یا پیام خود را در صفحه  تماس با ما  با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.

بدیهی است در صورت ثبت درخواست مرجوعی به صورت آنلاین، فرایند مرجوعی سریعتر انجام خواهد شد.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.